drukuj

O Olimpijczykach z II LO ciąg dalszy…

Kategorie: Tagi:
Martina Kolonek uczennica klasy II C z II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie została laureatką V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie.

Finał Olimpiady miał miejsce 5 i 6 kwietnia na Wydziale Teologii Uniwersytetu Opolskiego. Uczennica zajęła 4 miejsce w kraju. Nagrodą jest indeks Wydziału Nauki o Rodzinie wybranego Uniwersytetu w Polsce. Olimpiada Wiedzy o Rodzinie ma charakter imprezy o zasięgu ogólnopolskim i znajduje się w spisie imprez Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zawody odbywają się na trzech poziomach. Celem Olimpiady jest kształtowanie wśród młodzieży pozytywnej postawy wobec życia ludzkiego oraz wobec małżeństwa i rodziny, rozbudzenie zainteresowania tematyką dotyczącą różnorodnych aspektów przemian rodziny we współczesnym świecie, pogłębienie wiedzy związanej z funkcjami rodziny, pełnieniem ról małżeńskich, rodzicielskich, etapami rozwoju rodziny, problemami i zagrożeniami ale także możliwościami rozwoju, jakie stwarza życie w rodzinie. Do Olimpiady uczennica była przygotowywana przez Panią Ewę Hajduk. WIELKIE GRATULACJE.

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać