drukuj

Zobacz przedstawienie Oskar i Pani Róża

Przedstawienie Oskar i Pani Róża można zobaczyć w kinie Lewart

Fot. Dariusz Jędryszka

Grupa Teatralna Warto z Zamościa zaprezentuje przedstawienie "Oskar i Pani Róża". Zapraszamy na nie w niedzielę o godzinie 17-tej w kinie Lewart.

W czasy, w których Oskar nieuchronnie kojarzy się nam ze wspaniałą ale i odległą galą, a śmierć i sprawy dotyczące umierania zepchnięte  są na margines tematów podejmowanych publicznie jako przygnębiające i „nieestetyczne”, dzieło „Oskar i pani Róża” wpisuje się doskonale i wnosi świeży powiew nieco innego spojrzenia na przemijanie.

Książka, na podstawie której stworzona została sztuka o tym samym tytule, napisana przez Erica-Emmanuela Schmitt’a,  od kilku lat zachwyca i wzrusza.

Niewątpliwie w tych, którzy rozsmakowali się już w świecie małego Oskara sztuka obudzi na nowo te same, a może nawet silniejsze emocje i refleksje. Ci zaś, którzy jeszcze nie znają opowieści o chłopcu, jego przyjaciółce oraz jeszcze jednej, bardzo ważnej Osobie, nie zawiodą się. Jest to poruszająca historia dla każdego, historia, która mimo że mówi o rzeczy tak trudnej jak umieranie, to robi to w sposób pouczający i piękny. Wyciska łzy smutku i wzruszenia ale i wywołuje spontaniczne eksplozje śmiechu – taki właśnie jest Oskar: prawdziwy.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na spektakl w Sali Kina Lewart 14.03.2010 o g. 17:00. WSTĘP WOLNY!

Zdjęcia

  • Przedstawienie Oskar i Pani Róża można zobaczyć w kinie Lewart
Alwernia
Autor:Alwernia

Zaloguj się lub utwórz konto, by oceniać

Komentarze Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać